|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Conductive Type: | Bipolar Integrated Circuit |
| Integration: | MSI |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
FEMDRW008G-88A39: IC: 8GB eMMC 5.1 BGA-153 Memory (ICs) RoHS
Mfr. Part#: FEMDRW008G-88A39
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Package | BGA-153 |
| Memory Size | 8GB |
| Operating temperature | -40ºC~+85ºC |
| Reading Speed in Sequence | 230MB/S |
| Writing Speed in Sequence | 105MB/S |
| configuration | - |
| NAND Stand-By Current | 50uA |
| Controller Stand-By Current | 120uA |
| NAND Operating Voltage (VCCF) | 2.7V~3.6V |
| Interface | eMMC 5.1 |
| Controller Operating Voltage (VCCQ) | 1.7V~1.95V;2.7V~3.6V |
high performance at a competitive cost, high quality and low power consumption







Notice: