|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Conductive Type: | Bipolar Integrated Circuit |
| Integration: | GSI |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
SDM20U40-7: Diode: Schottky switching, SOD523, SMD, 40V, 0.25A, 10ns, reel,tape
Mfr. Part#: SDM20U40-7
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Product: | Schottky Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-523-2 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 250 mA |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 40 V |
| Vf - Forward Voltage: | 600 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 1 A |
| Ir - Reverse Current: | 5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |




Certificates

Product Packing details

Why choosing us
Notice: