|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Conductive Type: | Bipolar Integrated Circuit |
| Integration: | GSI |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
APAN3124 : General Purpose Relays 24volts 1 Form A PLC Relay
Mfr. Part#: APAN3124
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Product: | Power Relays |
| Type: | Slim |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 5 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Switching Voltage: | 250 VAC, 110 VDC |
| Coil Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Resistance: | 5.236 kOhms |
| Coil Current: | 4.6 mA |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| Series: | PA-N |
| Length: | 20 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 12.5 mm |
| Packaging: | Tube |
| Contact Form: | SPST (1 Form A) |
| Maximum Switching Current: | 5 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |




Certificates

Product Packing details

Why choosing us
Notice: