|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Conductive Type: | Bipolar Integrated Circuit |
| Integration: | GSI |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
OPA2182IDR: Operational Amplifiers - Op Amps Industrys lowest off set drift (0.012 uV A 595-OPA2182IDR
Mfr. Part#: OPA2182IDR
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Number of Channels: | 2 Channel |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | 5 MHz |
| SR - Slew Rate: | 10 V/us |
| Vos - Input Offset Voltage: | 4 uV |
| Ib - Input Bias Current: | 350 pA |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Operating Supply Current: | 850 uA |
| Output Current per Channel: | 65 mA |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 140 dB |
| en - Input Voltage Noise Density: | 5.7 nV/sqrt Hz |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Shutdown: | No Shutdown |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | OPA2182 |
| Packaging: | Reel |




Certificates

Product Packing details

Why choosing us
Notice: