|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
| Application: | Power, Automobile |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
LNH450M337S352S1EA : 330uF ±20% 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D30xL35mm 2000hrs@125ºC
Mfr. Part#: LNH450M337S352S1EA
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Package | Through Hole,D30xL35mm |
| Operating Temperature | -40ºC~+125ºC |
| Lifetime | 2000hrs@125ºC |
| Capacitance | 330uF |
| Height - Seated (Max) | 35mm |
| Voltage Rating | 450V |
| Diameter | 30mm |
| Tolerance | ±20% |
| Ripple Current | 1.285A@120Hz |




Certificates

Product Packing details

Why choosing us
Notice: