|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Conductive Type: | Bipolar Integrated Circuit |
| Integration: | GSI |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
HYG009N04LS1C2: N-Channel 40V 200A 75W Surface Mount PDFN5x6-8L
Mfr. Part#: HYG009N04LS1C2
Datasheet:
(e-mail or chat us for PDF file)
ROHS Status: 
Quality: 100% Original
Warranty: ONE YEAR
| Package | PDFN5x6-8L |
| Gate Charge(Qg) | 89nC@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Output Capacitance(Coss) | 1.278nF |
| Current - Continuous Drain(Id) | 200A |
| Pd - Power Dissipation | 75W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 58pF |
| RDS(on) | 1.4mΩ@4.5V |
| Number | 1 N-channel |
| Operating Temperature | -55ºC~+175ºC |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.876nF |
| Type | N-Channel |




Certificates

Product Packing details

Why choosing us
Notice: